Історія

Кінець 60-х, початок 70-х років Вінниця розбудовувалась. З’явився новий мікрорайон «Вишенька». Виникла необхідність в будуванні нових медичних закладів. З’явився чудовий пологовий будинок № 1, а за ним і 4-міська лікарня. Особливістю цієї лікарні було те, що на третьому поверсі планувалось гінекологічне відділення.

Але уважно переглянувши цю ситуацію, І-й заступник голови облвиконкому Солейко П.М. вольовим рішенням змінив плани і на третьому поверсі було розташовано кардіоревматологічне відділення.  Це рішення не спонтанне, тому що відділення(2 палати) ургентної кардіології під керівництвом Сорокіної В.М. уже існувало на базі 2 міської лікарні. Нове кардіологічне відділення відкрилось у березні 1971 року.

Завідуюча відділенням була Сорокіна В.М., старшою медичною сестрою – Пігуль Н.Ф. Це було перше в області, та одне із перших в Україні кардіологічне відділення з блоком  для хворих на інфаркт міокарда. Відділення було під патронатом Інституту кардіології ім.М.Д.Стражеско. Щоквартально директор Інституту проф. Н.А.Гватуа, проф. І.К.Следзевська, проф. В.Г.Яновський приїзжали, проводили консультації, вивчали історії хвороб, надавали кардіологічну допомогу. Але, коли була отримана вітчизняний препарат « Стрептокіна», проф. Н.А.Гватуа направила у відділення 100 доз цього лікарського засобу.

На теренах відділення була розташована кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб. Завідувач кафедри проф. Рибачук І.А., який разом зі своїми співробітниками( Панасюком В.І., Солейко Л.П., Рибніковим М.І., Афанасюком І.С.) консультували пацієнтів, надавали допомогу в підготовці наукових робіт. Впроваджені були систематичні заняття з питань ургентної кардіології з медичними сестрами відділення. Іван Андрійович завжди підтримував будь-які починання, котрі могли стати в пригоді практикуючій медицині.

Це були 70-ті роки минулого століття. В палатах інтенсивної терапії працювали молоді лікарі, які тільки закінчили інтернатуру та клінічну ординатуру: Откаленко Ю.К., Откаленко О.С., Сергеєва С.В., Посталовський В.М., Богач Н.М., Головцев Ю.Ю., пізніше став працювати Брискін В.Р. Унікальними медичними сестрами там працювали: Черняк З.О., Губанова Л.А. та інші. Лікарями-ординаторами працювали Псюк В.І. та Плітман М.Я.

Другим завідувачем відділення був Брискін В.Р., старшою медичною сестрою – Крючкова З.С. А лікарі блоку інтенсивної  терапії змінились. Спрацював синдром « вигорання». В блоці реанімації та інтенсивної терапії ( БРІТ ) працювали : Маринюк В.Д., Сторожук Б.Г., Щербак В.П., Стефаненко І.С., Данильчук І.В., Гетьман Я.Е., Довгаленко Ю.В.

Молоді лікарі з талановитим завідувачем ( це була надзвичайна людина – кардіолог професіонал, ерудит, раціоналізатор , ще й до того чудовий гуморист та артистична натура) ввели в роботу відділення багато інновацій щодо лікування інфаркту міокарда, порушень серцевого риту та провідності. За ініціативою Брискіна В.Р. був переобладнаний БРІТ для хворих з інфарктом міокарда з індивідуальним сестринським постом.


Якщо ви не знайшли потрібну інформацію — зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом
(0432) 56-12-13
кардіологія
(0432) 46-55-47
приймальня директора
(068) 24-27-308
аритмологія
(0432) 46-55-97
реєстратура
(0432) 56-03-24
приймальне відділення
(0432) 46-55-36
бухгалтерія